Vliv dřeva dubového

Ve dřevě jsou sloučeniny, které se v lihu nebo ve vodě rozpouštějí. Je to zejména žluté barvivo, kvercitrin, dubovina, kyselina duběnková a výtažek z třísloviny.

Tyto sloučeniny obohacují a očisťují víno a slivovici a dodávají těmto nápojům svoji specifickou chuť a vůni.

Dřevo, které je použito na tyto výrobky, je vybíráno s největší pečlivostí a s vnímáním toho, které dřevo se chce stát korbelem či soudkem. Tyto výrobky pak ze sebe vyzařují více energie a duchovního světla tohoto stromu.

Povrchová úprava korbelí a soudků

Soudek a korbel může byt upraven lněným olejem, potravinářským lakem, nebo se může nechat přírodní struktura dřeva.
Obruče na korbel mohou být mosazné, měděné a nerezové.
Obruče na soudek mohou být z galvanické oceli potažené mosazí a nerez.

Soudky mohou být vyrobeny ze dřeva dubového či akátového a třešňového díky jejich sladké chuti. Cena těchto soudků je jednotná.
Korbele mohou být vyrobeny ze dřeva barevného (ořech, javor, olše, mahagon, švestka,…), nebo lze použít pouze jeden druh dřeva.

Výroba soudků a korbelů

Když se napijete poprvé z korbele, již po prvním doušku může zjistit několik zajímavých věcí - z korbele, který máte v ruce, necítíte žádný chlad, ale teplo své ruky, která ohřála rukojeť. Jakmile se napijete, ucítíte vůni piva, která se snoubí s vůní vysmoleného, nebo včelím voskem vymazaného korbele. Tyto vůně, které se spojí, vydávají nenahraditelné aroma. Člověk, který pije z korbele, má pocit, že se vrací zpět do dávných časů, kdy lidé používali dřevěné mísy, džbány, talíře a lžíce ke své každodenní potřebě.

Použití korbele

Jako každý výrobek, tak i korbele mají své nedostatky. Korbel by měl používat pouze jeden člověk, protože by se neměl vyplachovat po každém dopití piva. Může se totiž stát, že když se výrobek namočí a nechá se uschnout na slunci, je pravděpodobné, že ozdobné obruče povolí - v horším případě korbel praskne. Z tohoto důvodu doporučuji korbel pouze vymýt zevnitř studenou vodou a z vnější strany pouze otřít vlhkým hadříkem. Také je dobré korbel umístit do chladnější místnosti.

Pečetě

Zdeněk Petr

Již od starověku lidé používali pečetě jako mechanické zabezpečení proti manipulaci a identifikaci originálů. Pečeť je prostředek vytišťěný, vytlačený či jinak připevněný na dokument.

Pečetě byly užívány k potvrzování písemností již v ranném středověku. Zpočátku byly zaváděny hlavně v královských a církevních kancelářích, později však začala pečetí užívat rovněž šlechta a měšťané.

Nahoru