Dále provádím

Při výběru dřeva si dávám obzvláště záležet na tom, kde strom roste, jaký má kmen, korunu a zda je zdravý. A především na to, jak silnou energií na mě působí.

Kmen nařežu na požadované rozměry a narovnám do hrání tak, aby mohlo probíhat přírodní sušení. Přírodní sušení je velice důležitý proces. Ze dřeva se totiž pomalým přírodním vysušováním vypařuje voda. Také uvnitř probíhá pnutí. Při sušení dřevo praská kroutí se a zmenšuje se. Toto je při vysušování dřeva velice důležité. Pokud se tento proces uspíší v sušárnách, tak dřevo posléze praská v hotovém nábytku nebo v jiných výrobcích.

Po 3 až 5 letech přírodního vysušování je řezivo připravené stát se korbelem či soudkem. Pokud je vlhkost řeziva i po 5 letech vysoká, prkno, které potřebuji k výrobě, nechám dosušit při stálem otáčení na slunci.

Složení dřev korbele

Korbel může být složen z několika nebo pouze z jednoho druhu dřeva. Na korbel lze použít dřevo jednobarevné nebo dvoubarevné.

Dřevo jednobarevné: dub, ořech, olše, třešeň, javor, švestka
Dřevo dvoubarevné: dub a olše, dub a ořech, mahagon a habr, mahagon a olše, ořech a javor, ořech a habr, švestka a habr, švestka a olše, třešeň a mahagon

Cena za korbel ze dřeva jednobarevného a dvoubarevného se neliší.

Řezba na čelo soudku

Proto, aby se Vám soudek či korbel líbil, byl zajimavější a originálnější, můžete si u mě nechat vyhotovit řezbu podle Vaší předlohy.

Řezba

Cena:

Nahoru